Türkiye’nin En İyi Yelkencilik Rotalarını Keşfedin

Batısında Marmara Denizi, kuzeyinde Karadeniz ve güneyinde Akdeniz çevrili olan Türkiye, 8000 kilometreden fazla kıyı şeridi ile kutsanmıştır. Bu uzun kıyı şeridi eşsiz sayıda rotalar ve maceralar ile sizleri beklemektedir. Eğer keşif yapacak fazla vaktiniz yoksa ve Türkiye’nin sunabileceği en iyi yelkencilik deneyimini yaşamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.
UNESCO Dünya Mirasları, eşsiz plajlar ve kıyı şehirleri ile çevrili muhteşem doğal güzelliklere sahip Fethiye-Antalya rotası bu deneyim için en mükemmel seçeneklerden biridir. Bu sekiz günlük rota sizi beyaza boyanmış sokakları ve seçkin butikleri ile Kaş şehrinin yanı sıra St. Nikolas’ın (Noel Baba) memleketi olan tarihi dokuya sahip Demre’ye de götürecektir.
Olimpos’ta Helenistik tapınakların arasında dolaşabilir, Çıralı’daki yanar taşların sönmeyen ateşini deneyimleyebilirsiniz. Sonra Kekova adasındaki batık şehri ve hemen yanındaki antik şehir Simena’daki Kaleköy kalesini ziyaret edebilirsiniz. Ölüdeniz‘in korunaklı plajında turkuaz denizin tadını çıkarıp, muhteşem Kelebekler Vadisi’ne ya da Fethiye Körfezi’ni eşsizleştiren “12 Adalar” da gezintiye çıkabilirsiniz.
Eğer vaktiniz kısıtlı ise 4 Günlük Kabin Kiralama Kaş-Demre-Olympos-Fethiye rotasını seçerek bu güzergahta rahatça seyahat edebilirsiniz. Bu yolculuk size bölgenin ihtişamını tattıracak ve gulet yolculuğunuzdan sonra Kapadokya’nın eşsiz doğasını veya büyüleyici İstanbul şehrini keşfetmeye ikna edecektir.
Türk Rivierası’nda gezindikten sonra Yunanistan’a da uğramak istemez misiniz? Bozburun limanından kolayca Yunanistan’ın az bilinen adalarına seyahat edebilirsiniz. Symi’nin tepelerinde uzanan neoklasik evleri fotoğraflayabilir ya da Tilos adasındaki antik cüce fillerin kalıntılarını ziyaret edebilirisiniz. Daha sonra UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan orta çağdan kalma Rodos kentine ve Lindos’un uçurum kenarındaki akropolisine uğrayabilirsiniz.
Modern Türk gulet yatları, her şey dahil yemekler, deneyimli kaptan ve mürettebat ile Türkiye kıyıları boyunca seyahat etmenin en konforlu yoludur. Her gece gizli kalmış koylarda demir atacak ve dalgaların sesleriyle keyifli akşamlar geçireceksiniz. Seyahatiniz boyunca kristal berraklığındaki sularda yüzmek, şnorkelle dalmak ve inanılmaz hatıralar biriktirmek için birçok fırsatınız olacağına emin olabilirsiniz.