Antik Telmessos kentinde inşa edilen Fethiye, Türkiye'nin güneybatıdaki Turkuaz Sahili'nde muhteşem bir konuma sahiptir. Akdeniz ve Ege denizlerinin buluştuğu yerde mavi sularla çevrilmiştir.

Antik kent M.Ö 547'de Pers İmparatorluğu'nun bir parçası haline gelmiştir ve daha sonra Akropolis M.Ö. 334 yılında Büyük İskender tarafından ele geçirilerek bağımsız bir şehir olmuştur. 7. ve 8. yüzyıl Arap-Bizans Savaşları sırasında büyük ölçüde terk edilmeden önce, Geç Antik dönemde ortaya çıkmış gibi görünse de, Bizans dönemindeki gelişmeleri hakkında çok az şey bilinmektedir. Bölge, 12.yüzyılda Türklere geçmiş ve 1424'te Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası olmuştur. 1934'te şehir, misyon sırasında trajik bir şekilde öldürülen Osmanlı Hava Kuvvetleri pilotu Fethi Bey'i onurlandırmıştır.

Gelip giden yatları izleyebileceğiniz şiirsel bir sahil ile açık havadaki eğlenceli sokaklara ev sahipliği yapan Fethiye'nin trafiğe kapalı şehir merkezi, birçok restorana ve dükkanlara sahipliği yapmaktadır. Şehrin içinde yer alan birbirini izleyen medeniyetleri detaylandıran antik eserlerin büyüleyici bir koleksiyonunu sergileyen Fethiye Müzesi'ne uğrayabilirsiniz. Daha sonra bir Helenistik tiyatro ve Amyntas Türbesi içeren Telmessos'un antik kalıntılarını gezebilirsiniz.

Fethiye, sahil boyunca mavi yolculuk gulet gezileri için popüler bir başlangıç noktasıdır. Şehrin güneyinde Ölüdeniz Plajı'nın korunaklı lagünü ve Kelebekler Vadisi'nin muhteşem tabiatı bulunmaktadır. Ağa Limanı ve Cennet Adası'nın yanı sıra Göcek Adaları ve hareketli Marmaris'in doğal koylarını muhteşem manzaralarla doludur
.
Orta Çağ Kaleköy Kalesi'nden manzarayı görmeden önce Kekova'nın batık kalıntılarına ve 4. yüzyıldan kalma Akropol ve Üçaǧız lahitlerine gidebilirsiniz. Olimpos tapınaklarını ve hamamlarını gezmek içi antik metropole doğru mavi yolculuğa çıkabilir, ardından geceyi meşhur ağaç evlerinden birinde geçirebilirsiniz.

Fethiye, berrak sularda yüzmek ve şnorkelle dalmak için bolca fırsat sunan gezilerle muhteşem On İki Adalar’a açılan kapıdır. Tersane Adası kalıntılarını ziyaret edebilir, Kleopatra Hamamı'nda yüzmeye gidebilir ve Kızılada'nın çamur banyolarına vakit geçirebilirsiniz.

  Kabin Kiralama Fethiye – Kekova – Fethiye

  8 gün

  “A2B Yatçılık” Fethiye’den Olimpos’a unutulmaz mavi yolculuklar sunuyor. Bu güzel Türk Rivierası’nı ve gizemli Likya kıyılarını Türk guletleri ile keşfedin. Dünyanın dört bir yanındaki deniz tutkunları ile Türkiye’deki yelkenciliğin tadını çıkarın..

  0
  0 incelemeye göre

    Kabin Kiralama Fethiye 12 Adalar

    4 gün

    “A2B Yatçılık” Fethiye’den 12 Adalar’a unutulmaz mavi yolculuklar sunuyor. Bu güzel Türk Rivierası’nı ve gizemli Likya kıyılarını Türk guletleri ile keşfedin. Dünya’nın dört bir yanındaki deniz tutkunları ile Türkiye’deki yelkenciliğin tadını çıkarın..

    0
    0 incelemeye göre

      Kabin Kiralama Olimpos – Fethiye

      4 gün

      “A2B Yatçılık” Fethiye’den Olimpos’a unutulmaz mavi yolculuklar sunuyor. Bu güzel Türk Rivierası’nı ve gizemli Likya kıyılarını Türk guletleri ile keşfedin. Dünyanın dört bir yanındaki deniz tutkunları ile Türkiye’deki yelkenciliğin tadını çıkarın..

      0
      0 incelemeye göre

        Kabin Kiralama Fethiye – Olimpos

        4 gün

        “A2B Yatçılık” Fethiye’den Olimpos’a unutulmaz mavi yolculuklar sunuyor. Bu güzel Türk Rivierası’nı ve gizemli Likya kıyılarını Türk guletleri ile keşfedin. Dünyanın dört bir yanındaki deniz tutkunları ile Türkiye’deki yelkenciliğin tadını çıkarın..

        0
        0 incelemeye göre